aktualita

Kategorie: Aktuality

33/2018 – Táborská MO ČRS oslavila 130. výročí svého vzniku

25. listopad 1888 byl počátkem sportovního lovu ryb na udici v Táboře.

Celý rok 2018 se nesl ve znamení příprav na oslavy založení 1. Rybářského klubu v Táboře. Ve finále pak vyústily do dvou akcí, uspořádaných na počest tohoto kulatého jubilea.

První z uvedených akcí byly “Dny otevřených dveří v MO”, které byly načasovány do zářijových dnů 12.-15.9.2018 v době pravidelného festivalu Táborská setkání. V interiéru MO, v prostorách Podskalského mlýna, probíhala komentovaná výstava historických dokumentů MO, dobových fotografií, zároveň s prezentací současných aktivit táborských rybářů. V exteriéru pak mohli obdivovat např. techniku, rybářský “vercajk” a soustavu akvárií se živými exponáty mnoha druhů ryb, žijících v našich vodách. Výstava probíhala za velkého zájmu dětí z táborských škol, místních obyvatel i turistů. Neunikla ani zájmu médií, o čemž se mohli sledovatelé tohoto webu přesvědčit i v Aktualitě č. 29/2018.

Druhou částí oslav pak byla 29.11.2018 slavnostní výborová schůze k tomuto významnému výročí. Za účasti vzácných hostů, jmenovitě starosty Tábora ing. Štěpána Pavlíka, starosty Radimovic u Tábora p. Pavla Matyše, předsedy JčÚS ing. K. Korandy, jednatele JčÚS ing. Jana Štěpána a dalších, byli v průběhu jednání odměněni za odvedenou práci ve prospěch MO tito aktivní členové :

Zlatým odznakem ČRS I.stupně – pp. Hrubý Rudolf, Kabát Josef a Ryba Milan

Stříbrnným odznakem ČRS II. stupně – pp. Fridrich Vladimír, Ing.Mgr. Pecha Oldřich a MUDr. Ivo Wofek

Bronzovým odznakem ČRS III. stupně – pp. Bočan Martin, Cintl Milan, Dobosi Štefan, Kortus Vladimír, Ondrášek František a Šrámek Petr

Odznak ČRS “Za dlouholeté členství” pak převzal p. Štrudl Miroslav

Vyznamenaným srdečně blahopřejeme !

Zároveň přinášíme z obou akcí sérii fotografií od autorů P. Šáchy / týdeník Táborsko, MUDr. Ivo Wofka a K. Meleny.

print Formát pro tisk